Masz już dosyć czytania tylko o UX? Zobacz gdzie warto zajrzeć [linki]

Jest pewien moment w życiu każdego UX’a kiedy czytanie prasy branżowej nie przynosi już żadnej nowej wiedzy i czytanie wszystkiego po za case study nie ma sensu. Od jakiegoś czasu sam stoję przed tym dylematem co warto czytać i słuchać, żeby zrobić krok dalej.

Zacząłem poszukiwać wiedzy o tworzeniu dobrych produktów w innych miejscach i świetnym miejscem są serwisy związane z growth hacking,  product development, big data oraz materiały dotyczące procesu twórczego np. pisaniu dobrych scenariuszy, rysowaniu, tworzeniu komiksów.

Poniżej zamieszczam listę miejsc wartych odwiedzenia i książek, które warto przeczytać:

Konferencje:

  • Mind The product (mindtheproduct.com) jedna z lepszych konferencji produktowych, na ich stronie możecie znaleźć wideo prezentacje.

Kanały na Youtube:

  • Y Combinator (youtube.com/channel/UCcefcZRL2oaA_uBNeo5UOWg) Y  Combinator to jeden z największych akceleratorów biznesu w USA. Na kanale znajdziecie prezentacje traktujące o prowadzeniu startupu i rozwijaniu go, a nawet pitche startupowców.
  • At Google Talks (youtube.com/user/AtGoogleTalks) bardzo przekrojowy zbiór interesujących wystąpień od tematów związanych z tworzeniem innowacyjnych miast, przez perswazyjne historie do tematów takich jak grywalizacja, analityka, projektowanie itd..
  • Google Ventures (youtube.com/channel/UC51bU7uJjsdcIEUzY1HHZsA) możecie znać Google Ventures z artykułu dotyczącego 5 dniowego sprintu projektowego, który stosują a oprócz tego mają kilka bardzo ciekawych prezentacji.

Książki:

  • Story: Substance, Structure, Style and the Principles of Screenwriting  świetna książką napisana przez Robert McKee pokazującą, że stworzenie dobrego scenariusza do filmu ma podobne ograniczenia i wymogi co stworzenie świetnej aplikacji.
  • Understanding Comics: The Invisible Art napisana przez  Scott McCloud w formie komiksu pokazuję jak działają komiksy i dlaczego możemy się utożsamiać z ich postaciami oraz jaką mają wartość poszczególne sceny w komiksach. Bardzo fajne z perspektywy tworzenia storyboard’ów
  • Making Comics: Storytelling Secrets of Comics, Manga and Graphic Novels następna książka napisana przez Scott McCloud, w tej części bardziej skupia się na praktycznej części tworzenia komiksów.
  • Winning the Story Wars: Why Those Who Tell (and Live) the Best Stories Will Rule the Futur napisana przez Jonah Sachs fajnie pokazuję jak przedstawienie produktu za pomocą innej historii może zmienić jego postrzeganie i jak, ze ze słabego produktu można stworzyć produkt, bez którego ludzkość nie może się obyć.
  • Do More Faster książka stworzona przez Brad Feld i David Cohen opowiada o tym jak wygląda tworzenie startupu i na czym musi się skupić młody startupowiec przy rozwijaniu firmy i szukaniu inwestora by nie przegrać już na starcie.

Blogi:

Jeśli macie jakieś własne miejsca, które uważacie, że warto dodać dajcie znać w komentarzu.

Źródło zdjęcia: Library Photography Competition 2011 By Rich Grundy